Alu senvičové panely
Nabí­dka materiálů | Hliníkové sendvičové desky

Hliníkové sendvičové desky (ACP)

Hliníkové sendvičové desky Dibond® a Dilite® tvoří polyetylenové jádro oboustranně kryté lakovaným plechem z hliníku tloušťky 0,3 mm resp. 0,2 mm u desek Dilite®. Kromě standardní bílé barvy je Dibond® dostupný v základních barevných odstínech a speciálních dekorativních povrchových úpravách.

Popis produktu

Hliníkové sendvičové desky Dibond® mají relativně zanedbatelnou tepelnou roztažnost s možností uplatnění v teplotním rozpětí -50 až +80˚C.  Desky jsou velmi pevné a lehké.  Panely Dilite® jsou ekonomickou verzí desek Dibond® pro jednodušší aplikace.

Speciální variantou jsou panely Hylite®, které mají jádro z mléčného polypropylenu a umožňují vyrobit aplikace s integrovaným pantem. Po vyfrézování obostranné drážky lze v tomto místě desky opakovaně libovolně ohýbat, čehož se dá využít na vytvoření dvířek atd. Polypropylen má mimořádnou pevnost v ohybu a lze jej bez porušení použít pro řádově v tisíce ohybů. 

Parametry

Standardní rozměr desek je 1500x3050 mm, v tloušťkách od 2 do 6 mm. Dibond® se vyrábí v základních barevných odstínech s povrchovou úpravou  mat/mat  nebo mat/lesk. Povrch desek Dibond® Butlerfinish  připomíná  kartáčovaný hliník ve stříbrném, zlatém nebo měděném provedení. Jádro sendviče je tvořeno deskou z černého polyetylenu. Tloušťka povrchového hliníkového plechu je u desek Dibond® 0,3 mm a desek Dilite® 0,2 mm. 

Opracování

Dibond lze velmi snadno řezat,stříhat, frézovat, tvarovat a ohýbat za studena. Rovněž upevnění je velmi snadné – šroubováním, nýtovaním, svařováním,lepením

Použití

Dibond® i Dilite® je možné použít pro sítotisk a digitální tisk,  kašírování, pro zhotovení reklamních poutačů, pylonů, displejů, výstavních stánků, vybavení obchodů a butiků, v průmyslu, v dopravních prostředcích.

Dokumenty ke stažení:

Galerie

$current_article.section
Dibond černý/lesk
$current_article.section
Dibond černý/lesk